راهنمای خرید تخم نطفه دار

راهنمای خرید تخم نطفه دار

در این مقاله از مقاله های فروشگاه اینترنتی جوجه کش سعی بر آن داریم که شما را در خرید تخم نطفه دار با کیفیت راهنمایی کنیم. قطعا به اندازه ای که کیفیت دستگاه جوجه کشی برای یک جوجه کشی موفق مهم است ، کیفیت تخم های نطفه دار نیز در راندمان یک جوجه کشی موفق تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت.

راهنمای خرید تخم نطفه دار

نکات زیر را در زمان خرید تخم نطفه دار درنظر بگیرید:

 1. تخم ها را فقط زمانی بخرید که دستگاه جوجه کشی مورد نظر خود را خریداری نموده و آن را با موفقیت تست کرده اید و از سلامت سنسور ها و قطعات درونی آن مطمئن هستید. افراد زیادی هستند که قبل از اقدام به خرید دستگاه، تخم های نطفه دار را خریداری کرده و سپس اقدام به خرید دستگاه جوجه کشی می کنند. لطفا دقت کنید که هر چه قدر مدت نگه داری تخم ها بالا برود از کیفیت آن کاسته خواهد شد.
 2. سعی کنید از خود پرورش دهنده ها خرید کنید، فروشندگان زیادی به صورت حضوری و یا اینترنتی اقدام به فروش تخم ها می کنند، در حالی که ممکن است تخم ها به مدت خیلی زیادی در دست شان بماند. اما آنها هیچ وقت واقعیت ماجرا را نخواهند گفت و تخم های نطفه دار خود را کاملا سالم و تازه معرفی خواهند کرد. اما پرورش دهنده ها از زمان دقیق تولد تخم ها اطلاع دارند و حتی برخی از پرورش دهنده های حرفه ای تاریخ تولد تخم ها را بر روی آن یادداشت می کنند تا مشتریان از کیفیت آن مطمئن شوند. در حالت کلی تخم ها هر چه قدر تازه تر باشند، کیفیت بالاتری خواهند داشت.
 3. در صورت امکان قبل از خرید تخم ها حتما سالن پرورش پرنده ها را بازدید کنید، از سالن وضعیت بهداشتی خوبی نداشته باشد، می توان بیمار بدون پرنده ها را پیش بینی نمود.
 4. برای نطفه دار شدن تخم ها وجود پرنده های نر در گله الزامی خواهد بود، بنابرین اگر تعداد پرنده های نر بسیار کم است و یا اصلا وجود ندارد، احتمال نطفه دار بودن تخم ها بسیار پایین خواهد بود، پس بهتر است از گله ای را انتخاب کنید که تعداد پرنده های نر به اندازه کافی وجود داشته باشد، معمولا به ازای هر ۳ عدد پرنده ماده وجود یک پرنده نر لازم خواهد بود.
 5. قبل از خرید تخم ها، به دقت آنها را بررسی کنید تا ترک خورده و یا شکسته نباشند، هم چنین تخم های حاوی فضولات، تخم های آلوده به خون و یا خیس نیز احتمال بدون نطفه بودن و یا مرگ نطفه های درون آن وجود دارد. تخم های بسیار بزرگ و یا بسیار کوچک تر از حد استاندارد و یا دایره ای شکل کاملا بدون نطفه هستند.
 6. هنگام تحویل تخم ها، تعداد آنها را با تعداد پرنده های تخم گذار موجود در سالن مقایسه کنید، اگر تعداد تخم ها خیلی بیشتر از تعداد پرنده ها بود، امکان کهنه بودن تخم ها وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می شود به جای خرید یکجای تعداد زیادی تخم، هر دو سه روز یکبار تخم های زیادی خریداری کنید.

اگر به علت مشغله کاری نتوانسته اید به صورت حضوری خرید فرماید و یا تمایل به خرید اینترنی دارید توصیه می کنیم  موارد زیر را هنگام خرید تخم نطفه دار در نظر داشته باشید:

 1. سایت دارای نماد اعتماد الکترونیک واقعی باشد.
 2.  آدرس دقیق و معتبر داشته باشد.
 3. شماره حساب را از بانک استعلام کنید و مطمئن شوید حساب قدیمی و معتبر هست.
 4. از واریز وجه به شماره حساب هایی که کمتر از یک سال از تاریخ افتتاح آن می گذرد پرهیز کنید.
 5. در صورت خرید و تاخیر در پاسخگویی و مشاهده اولین نشانه های کلاهبرداری مراتب را سریعا به پلیس فتا گزارش دهید.

به عنوان حرف آخر نیز می گوییم که نکات گفته شده در این مقاله تقریبا برای تخم نطفه دار تمامی پرندگان و مخصوصا تخم نطفه دار مرغ کاربرد دارد. امیدوارم که تا پایان این مقاله نیز با ما بوده باشید. اگر تمایل به خرید تخم نطفه دار از فروشگاه  اینترنتی جوجه کش دارید، بر روی لینک کلیک کرده و از محصولات این فروشگاه دیدن فرمایید.

چنانچه دستگاه جوجه کشی تهیه نموده و نیاز به تخم نطفه دار دارید ولی نمیدانید چه تخمی برای فصل مورد نظر خوب است، با شماره گیری ۰۴۴۳۲۳۴۵۴۰۳ و یا از طریف فرستادن پیام خود به ایمیل info@jojekesh.com از مشاوره های رایگان فروشگاه اینترنتی جوجه کش بهره مند شوید.
دیدگاه‌ها ۰

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک