جوجه کشی انواع طوطی

ما در این مقاله قصد داریم چگونگی جوجه کشی انواع طوطی را برای عزیزان شرح دهیم چون , طوطی ها با رنگ های چشم نواز و شخیصت خاص خود از محبوب ترین حیوانات خانگی هستند و طرفداران و علاقمندان بسیاری را در سراسر دنیا به خود جذب کرده اند . به طور مثال طوطی کاسکو به خاطر هوش سرشار و سخنگویی باورنکردنی اش جایگاه خاصی در میان علاقمندان و پرورش دهندگان طوطی سانان دارد . در جوجه کشی از تخم نطفه دار طوطی و یا هر پرنده ی دیگر اولین قدم در جهت دستیابی به بهترین بازدهی هچ ؛ انتخاب یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت و قابل اطمینان می باشد . در دومین گام قبل از شروع مراحل انکوباسیون (جوجه کشی) لازم است که حداقل ۴۸ ساعت قبل از قرار دان تخم ها داخل دستگاه جوجه کشی ، آن را روشن کرده ، روی دما و رطوبت مناسب تنظیم و صبر کنید تا شرایط داخل دستگاه به حالت ثابت برسد و سپس تخم ها را داخل دستگاه قرار دهید .

مدت زمان جوجه کشی

مدت زمان جوجه کشی از تخم طوطی با توجه به نژاد آن می تواند متغیر باشد اما معمولاً بین ۲۴ تا ۲۸ روز می باشد . بعضی از نژادهای طوطی ها می توانند حتی در ۱۸ روز هم هچ کنند . طول این دوره برای تخم طوطی کاسکو ۲۸ روز میباشد .

در شرایط طبیعی مهم ترین فاکتور برای جوجه کشی موفق از تخم طوطی گرما است . تا وقتی که تخم مقدار گرمای کافی دریافت کند و از هدر رفتن گرمای آن به مدت خیلی طولانی اجتناب شود ، همه چیز خوب پیش خواهد رفت . همچنین مسئله ای که ممکن است در دستگاه جوجه کشی اتفاق بیفتد گرمایش بیش از اندازه تخم های جوجه کشی است . گرمایش بیش از حد یکی از مواردی است که تخم به شدت نسبت به آن حساس بوده و می تواند باعث مرگ جنین داخل تخم شود . به نظر می رسد که دمای ۳۷٫۲ درجه برای انواع طوطی ها نتیجه ی خوبی به دست می دهد .

در فاکتور رطوبت هم , رطوبت های نسبی بین ۳۸ و ۵۲ درجه ی سانتیگراد توسط افراد متبهر تحت شرایط متفاوت مورد آزمایش قرار گرفته و در همه صورت نتایج موفقیت آمیزی کسب نموده اند . همچنین تخم های جوجه کشی باید در طول دوره ی جوجه کشی درصدی از وزن خود را از دست بدهند . این کاهش وزن از طریق تبخیر آب از روزنه های موجود بر پوسته تخم حاصل می گردد.

جوجه کشی انواع طوطیهر نوع دستگاه جوجه کشی دارای فرایند آماده ساز ی مناسب خود است . در اغلب دستگاه های جوجه کشی لازم است دما حداقل ۲۴ الی ۴۸ ساعت قبل از قرار دادن تخم ها داخل دستگاه تنظیم شود تا دما و رطوبت به حالت پایدار برسد و در صورت لزوم مجدداً تنظیم شود . سومین شرط مهم در فرایند جوجه کشی چرخش تخم ها ست . معمولاً چرخش تخم های طوطی ۴ الی ۸ بار در روز کافی است , هرچند برخی افراد پیشنهاد می کنند که تخم ها هر یک ساعت ۱ بار چرخانده شوند اما نتایج حاصل از تحقیقات انجام گرفته در زمینه جوجه کشی از تخم نطفه دار طوطی کاسکو نشان می دهند که بازدهی هچ در تعداد چرخش ۴ الی ۸ بار در روز بالاتر است .

دیدگاه‌ها 12

*
*

  سجاد پاسخ

  سلام
  جوجه یروزه طوطی هم برا فروش دارین!؟

   modirewebsite پاسخ

   با عرض سلام و احترام
   ما فقط تخم نطفه دار طوطی و کاسکو به فروش می رسانیم .

  Sajjad پاسخ

  سلام
  فروش حضوری هم دارین؟؟!!!!؟
  یا سایتتون جعلیه!؟

   modirewebsite پاسخ

   با عرض سلام و احترام
   بله جناب به صورت حضوری هم فروش داریم می توانید تماس بگیرید و هماهنگ کنید .

  ExoRank پاسخ

  Awesome post! Keep up the great work! :)

  Grand.king پاسخ

  سلام. ببخشید من یه جا خوندم که نوشته بود هیچوقت تخم رو به صورت اینترنتی و از راه دور نخرید. چون امکان تغییر دما وجود داره و نطفه میمیره. میخواستم ببینم چه تضمینی میدین که تخم از محل شما تا مثلا اصفهان خراب نشه؟ با پیک مخصوص خودتون میارید یا پیک متفرقه میاره؟

   مدیر فروشگاه پاسخ

   با سلام تضمینی ارسال میشن تخم ها و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۰۱۶۶۸۰۸۵۶ تماس بگیرید

  حسین اکبری پاسخ

  سلام من اگه یه طوطی ارا اسکارلت بخرم ازتون شما برام میتونید جوجه کشی کنید چون من زیاد بلد نیستم هیچ چیزی شو

   مدیر فروشگاه پاسخ

   سلام خیر متاسفانه امکان جوجه کشی توسط ما مقدور نیست برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۰۱۶۶۸۰۸۵۶ تماس بگیرید

  BrianMiz پاسخ

  Wow such a valuable webpage.

  حمیدرضا سلطانی پاسخ

  چطور میتونم بصورت حضوری خرید کنم تخم طوطی رو ...۰۹۲۲۳۸۷۰۳۴۷

   مدیر فروشگاه پاسخ

   با سلام با شماره ۰۹۰۱۶۶۸۰۸۵۶ جهت کسب اطلاعات تماس بگیرید

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک