بررسی انواع نژاد قرقاول

درباره انواع نژادهای قرقاول

در میان انواع نژاد قرقاول , ماده ها اکثرا به رنگ قهوه ای سوخته هستند که همرنگ با محیط اطرافشان باشند.

این همرنگی با محیط مزیتی است که موجب استتار آنها شده و از خطراط محیط جلوگیری میکند .چون وقتی قرقاول های ماده روی تخم ها میخوابند شکارچیان نتوانند آنها را شکار کنند.

قرقاول ها کوتاه پرواز میکنند و اکثرا روی زمین راه میروند , فقط هنگامی که احساس خطر کنند پرواز میکنند.

انواع مختلف نژاد قرقاول

در سراسردنیا قرقاول ها دارای نژاد های مختلفی هستن که ما در این مقاله به چند نمونه از آنها میپردازیم .

۱_ قرقاول طاووسی : این قرقاول بومی کشور مالزی میباشد که به آن طاووسی کاکل دار هم میگویند. ظاهری مانند طاووس دارد وبه این خاطر این نام را به خود گرفته است.

۲_ قرقاول سیلور : به قرقاول سیلور نقره ای هم میگویند . بومی کشور چین , تایوان , تایلند میباشد .

۳_ قرقاول آمریکایی یا گردن حلقه ای : جز قدیمی ترین و فراوان ترین نژادهای قرقاول میباشد که بومی آمریکا است .

۳_ قرقاول زرد یا لیمویی : این نژاد قرقاول تغییر زنتیکی یافته از نژاد قرقاول چینی ( بلژیکی ) میباشد . وبه رنگ زرد لیمویی است .

۴_ قرقاول بلژیکی : به قرقاول بلژیکی , قرقاول  طلایی هم میگویند که بومی کشور چین است .

۵_ قرقاول لیدی آمهرت : بومی بنگال بوده و اسم قرقاول آمهرت هم از نام پادشاه بنگال گرفته شده است .

در کل قرقاول ها در جهان علاقه مندان و طرفداران زیادی دارند , هم برای کسب وکار و سود آوری از انها نگهداری میشود وهم به عنوان زیبایی و پرنده زینتی در برخی منازل نگهداری میشوند.

//افرادی که میخواهند تخم نطفه دار هر کدام از این قرقاول ها را خریداری کنند فروشگاه اینترنتی جوجه کش با قیمت مناسب وتخفیفات ویژه آماده ارائه تخم های نطفه دار انواع قرقاول با کیفیت بسیار مطلوب برای

خریداران عزیز از سراسر ایران میباشند.//

انواع نژاد های قرقاول

 

جوجه کشی قرقاول

برای جوجه کشی قرقاول هم مانند سایر پرنده گان درابتدا نیاز به تخم نطفه دار مرغوب و مناسب داریم . بعد از تهیه تخم نطفه دار قرقاول نوبت به دستگاه جوجه کشی مناسب و هوشمند می رسد که دارای شانه مناسب

تخم نطفه دار قرقاول باشد . تنظیم دما ورطوبت بسیار مهم است در امر جوجه کشی که باید دستگاه را روی دما ورطوبت مناسب تخم نطفه دار قرقاول تنظیم کنیم .

همین که جوجه ها ی قرقاول به دنیا آمدند به مراقبت و غذای مناسب وهمچنین فضای خوب برای زندگی نیاز دارند. قرقاول گوشت بسیار لذیذ وخوشمزه ای دارد که از لحاظ پزشکی هم سالم ومفید میباشد.

افرادی که قصد پرورش قرقاول را دارند اگر شرایط لازم برای پرورش آن را داشته باشند مطمئنا سود فراوانی را کسب مینمایند واز لحاظ بازار کار هم خوب میباشد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک