نگرانی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین

نگرانی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزوین , مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت : با تمهیدات انجام شده و در رابطه با اقدامات انجام شده در مورد کنترل آنفلوانزا , نگرانی از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در واحدهای صنعتی نداریم و بیشترین نگرانی ما مربوط به روستاها و حیات وحش است ، از روستاییان، دهیاران و مراکز بهداشت می‌خواهیم که اگر احتمالا تلفاتی در روستا مشاهده شد بلافاصله با دامپزشکی استان جهت رسیدگی ، ارتباط برقرار کنند . به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین ، حمید زینالی مدیرکل دامپزشکی استان قزوین در رابطه با اقدامات انجام شده در مورد کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت : از سال ۹۷ تا ۹۹ اقدامات انجام شده در محورهای اصلی آموزش در واحدهای صنعتی ، بحث ممیزی ، اصلاح GNP ساختار واحدهای مرغداری و بحث واکسیناسیون بوده است .

وی افزود : ممیزی برای اولین بار در کشور در استان قزوین اجرا شد و پروتکل های آن نیز توسط استان قزوین نوشته شده است ، واکسیناسیون هم برای اولین بار در کشور در استان قزوین شروع شد و تا الان حدود ۲۲ هزار و ۵۰۰ قطعه پرنده را تحت پوشش واکسیناسیون قرار داده‌ایم ، این واکسیناسیون وسیع عامل مهمی در جلوگیری از چرخش ویروس آنفلوانزای پرندگان بوده است . زینالی ادامه داد : فصل مهاجرت پرندگان و فصل سرما همیشه جز فصل‌های مهم و خطرناک برای ما از لحاظ شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان محسوب میشود با تمهیدات انجام شده نگرانی از واحدهای صنعتی نداریم و بیشترین نگرانی ما مربوط به روستاها و حیات وحش است . از روستاییان ، دهیاران و مراکز بهداشت میخواهیم که اگر احتمالا تلفاتی در روستا مشاهده شد بلافاصله با دامپزشکی استان جهت رسیدگی ارتباط برقرار کنند .

حمید زینالی در رابطه باعلایم آنفلوانزای فوق حاد پرندگان گفت : علائم مشترک در بیشتر موارد شامل سیاه شدن تاج ، ریش و ساق پا است که شیوع آن تلفات آنی و فراوانی را در پی دارد . وی با اشاره به اهمیت حیات وحش در شیوع این آنفلوانزا ادامه داد : مهاجرت از آذرماه شروع میشود و تا اردیبهشت ماه با برگشت پرندگان به اتمام میرسد ، اقدامات بسیار خوبی به همراه محیط زیست انجام دادیم ، بازدیدهای مشترک از محل‌های استراحت موقت پرندگان مهاجر به صورت مشترک انجام میشود و خوشبختانه در این ۳ سال در محیط زیست استان تلفات نداشتیم .

نگرانی از شیوع آنفلوانزای مرغی در قزوین

آنفلوانزای مرغی

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین خاطرنشان کرد : آنفلوانزای پرندگان ویروسی است و دارویی ندارد اما حمایت‌هایی در زمینه اختصاص ضدعفونی کننده‌ها وجود داد و یکی از مهمترین حمایت‌ها بحث تهیه واکسن است که بطور کامل انجام میشود و هیچ کمبودی در این زمینه تا کنون نداشته‌ایم . وی در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای مرتبط افزود : با توجه به این که با اپیدمی های آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مواجه بوده‌ایم در واحدهای صنعتی از جمله بخش پرورش ، کشتارگاه و فرآوری پروتکل‌های بهداشتی از قبل رعایت میشد ، در این شرایط کرونایی فقط رعایت پروتکل‌ها تشدید شده است .

فروشگاه اینترنتی جوجه کش ارائه دهنده ی انواع تخم نطفه دار طیور گوناگون با کیفیت بالا و تضمینی , همچنین تولیدکننده و فروشنده انواع دستگاه های جوجه کشی با تکنولوژی روز دنیا و انواع دستگاه پرکن مرغ در اندازه های گوناگون.

دیدگاه‌ها 0

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک