قیمت مرغ باز هم گران شد!

گران شدن مرغ و تخم مرغ

اخباری که این روزها از بازار مرغ و تخم مرغ به گوش میرسد حاکی از این است که قیمت مرغ باز هم گران شد و به ۱۴ هزار تومان رسید . یکی دو هفته پیش که به خاطر ماه های محرم و صفر قیمت مرغ و تخم مرغ ارزان شده بود آقای یوسف خانی , رئیس اتحادیه ی پرنده و ماهی قبلا این مطلب را بیان نموده بود بود که احتمال زیاد دلیل ارزان شدن شدن مرغ و تخم مرغ همین ماه های حرام میباشد و با آمدن ماه های دیگر و شروع اعیاد و جشن ها قیمت دوباره افزایش خواهد یافت.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی , افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ نسبت به ابتدای هفته در بازار را خبر میدهد و میگوید : امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده در مرغداری ۹ هزار و ۲۵۰ تومان ، مرغ آماده برای طبخ در کشتارگاه ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان ، توزیع جلوی درب واحد‌های صنفی ۱۳ هزار و در خرده فروشی ها ۱۴ هزار تومان میباشد .

مهدی یوسف خانی میفرمایند : قیمت هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت ران مرغ بدون کمر برابر است با ۱۴ هزار تومان , همچنین قیمت سایر مشتقات مرغ در بازاراینگونه است : قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف ۲۴ هزار تومان ، سینه بدون کتف ۲۵ هزار و فیله مرغ ۲۸ هزار تومان است .

گرانی قیمت مرغمیتوان مدیریت مرغداران در عرضه و افزایش تقاضا را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و با توجه به آنکه کمبودی در تولید وجود ندارد ، از این رو پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ زنده حداکثر در دامنه ۹ هزار و ۲۵۰ تومان باشد یعنی مرغداران زمانی که قیمت مرغ در بازار ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان افزایش یافته بود مدیریت کردند در خصوص عرضه تا قیمت را دوباره افزایش دهند.

اما یوسف خانی این را هم گفت که : اگرچه مرغداران به بهانه های مختلف قیمت تعیین شده ی مرغ را قبول ندارند و خواهان آن هستند که هر کیلو مرغ زنده با قیمت ۱۰ هزار تومان و حتی بعضا بالاتر از آن در بازار عرضه شود که این مسئله هیچ گونه توجیهی ندارد .

/با گران شدن قیمت مرغ , تخم مرغ هم گران شد/

بر اساس گفته ی رئیس اتحادیه ی پرنده و ماهی قیمت هر کیلو تخم مرغ ۹ هزار و ۵۰۰ تومان شده است و این یعنی قیمت یک شانه تخم مرغ معادل ۱۹ هزار تومان است که در خرده فروشی ها ارائه میشود. میتوان گفت که یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ میتواند رشد صادرات این محصولات باشد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک