سوداگری علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ

افزایش قیمت تخم مرغ

سوداگری علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ , دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار گفت : دخالت دولت در توزیع تخم مرغ غلط است و موضوعاتی چون سوداگری که علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ بوده و انبارکردن در این بخش پیش آمده است . فرزاد طلاکش در بیان اینکه از آذر ماه به بعد حدود ۸۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری با قیمت مصوب دولتی تامین شده است، اظهار کرد : ۸۰ درصد باقی مانده نیز به دلیل عدم تطبیق مرغداران با سامانه بازارگاه و مشکلات نرم افزاری تامین نشده است که وزارت جهاد در تلاش برای حل این مشکل است . وی ادامه داد : البته این ۸۰ درصد نهاده ای که مرغداران با قیمت مصوب دولتی دریافت کرده اند با تاخیر بوده ولی فشار مالی شدید را از روی آنها برداشته است .

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار اضافه کرد : از خوراک طیور فقط ذرت و سویا ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دریافت می کنند و باقی اقلام مانند مکمل های اسیدامینه ، ویتامین ها ، پودرهای مختلف در جیره غذایی طیور، واکسن و دارو همه با ارز نیمایی تامین میشود و همین امر قیمت تمام شده تخم مرغ را بالا برده است؛ به طوری که اگر مبنا را بر تامین ۸۰ درصدی ذرت و سویای دولتی بگذاریم قیمت تمام شده تخم مرغ با سود مرغدار ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد شد . وی در پاسخ به این سوال که علت افزایش قیمت تخم مرغ در بازار و چند نرخی بودن آن در هفته های اخیر چیست ، گفت : هیچ مشکلی در تولید تخم مرغ ایجاد نشده و به میزان کافی برای نیاز روز مردم تخم مرغ در کشور داریم . اما متاسفانه دولت روش اشتباهی را برای توزیع تخم مرغ در نظر گرفته است ( سوداگری علت اصلی افزایش قیمت تخم مرغ ) و مرغداران را مکلف کرده که تخم مرغ های خود را به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل دهند و توزیع تخم مرغ از آنجا صورت گیرد. برخی افراد سوداگر نیز از این فرصت سوء استفاده  کرده اند و باعث ایجاد حباب در قیمت تخم مرغ شده اند.

سوداگری علت افزایش قیمت تخم مرغ

افزایش قیمت تخم مرغ

// فروشگاه اینترنتی جوجه کش عرضه کننده ی انواع تخم نطفه دار طیور هم زینتی و هم پرورشی مانند : تخم نطفه دار مرغ گوشتی , تخم نطفه دار مرغ تخم گذار , تخم نطفه دار طوطی , تخم نطفه دار انواع بوقلمون و … . همچنین تولید کننده انواع دستگاه جوجه کشی صنعتی و خانگی و دستگاه پرکن مرغ میباشد که با به روز ترین امکانات و بهترین لوازم تولید میشوند و امکان ارسال به تمام شهرهای ایران نیز وجود دارد .//

طلاکش افزود : در حقیقت این افراد که صلاحیت آنها تایید هم نشده از شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ تحویل گرفته ولی وارد بازار نکرده اند و این تخم مرغ ها سر از جاهای دیگری درآورده است . وی در ادامه با بیان اینکه اگر می خواهیم از افزایش قیمت تخم مرغ و عرضه غیربهداشتی آن در ایام کرونا جلوگیری شود نباید اجازه دهیم تخم مرغ  بسته بندی نشده وارد بازار شود، گفت: وقتی تخم مرغ بسته بندی و شناسنامه دار شود راه برای چند نرخی شدن آن در خرده فروشی ها و عمده فروشی ها بسته خواهد شد و در صورت افزایش قیمت دستگاه های مربوطه پاسخگو خواهند بود. ولی وقتی تخم مرغ به صورت فله فروخته می شود قیمت آن قابل کنترل نیست.

دیدگاه‌ها 0

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک