زنده فروشی مرغ در کرمانشاه

فروش مرغ زنده در کرمانشاه

زنده فروشی مرغ در کرمانشاه به کجا رسید؟ , شاهرخ یارویسی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت : جمع شدن بساط زنده فروشی مرغ در کرمانشاه که اجرای آن شروع شده نهاده های مورد نیاز صنعت مرغداری با نرخ مصوب فقط در اختیار مرغداری هایی قرار میگیرد که با کشتارگاه ها قرارداد داشته باشند و مرغ تولیدی خود را برای کشتار فقط تحویل کشتارگاه ها بدهند . او گفت : قرار است شبکه ای با حضور اتحادیه مرغداران گوشتی ، دامپزشکی ، جهاد کشاورزی ، کشتارگاه‌ها و … برای نظارت بر فرآیند انعقاد قرارداد بین مرغداران و کشتارگاه‌ها در ابتدای فصل جوجه ریزی واحد‌های تولیدی تشکیل شود تا با نظارت این شبکه همه واحد‌های مرغداری در فصل جوجه‌ریزی با واحد‌های کشتارگاهی قرارداد ببندند .

فروشگاه اینترنتی جوجه کش ارائه دهنده ی انواع تخم نطفه دار طیور زینتی و پرورشی مانند : تخم نطفه دار شترمرغ , تخم نطفه دار طاووس , تخم نطفه دار قو و … میباشد . همچنین انواع دستگاه جوجه کشی و دستگاه پرکن مرغ را نیز خود شرکت با بهترین و به روزترین لوازم اولیه تولید و به فروش میرساند . تمامی محصولات این فروشگاه تضمینی و به شرط فروخته شده و امکان ارسال به تمامی نقاط ایران وجود دارد .

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود : به نظر میرسد این طرح به عنوان یک ابزار بازدارنده بتواند در تعطیلی مراکز عرضه مرغ زنده در سطح استان نقش موثری داشته باشد و به صورت تدریجی زنده فروشی مرغ در استان کرمانشاه را از بین ببرد . او با بیان اینکه اقدامات دستوری خیلی نمیتواند در از بین بردن واحد‌های عرضه مرغ زنده اثرگذار باشد ، افزود : آنچه بیش از هر چیز منجر به توسعه مراکز عرضه مرغ زنده شده ناآگاهی شهروندان از پیامد‌ها و مخاطرات خرید مرغ زنده برای سلامت آنان است . او بیشتر کردن اطلاع رسانی برای افزایش سطح آگاهی شهروندان و در نتیجه عدم رغبت آنان به خرید مرغ زنده را راهکار مهم از بین بردن واحد‌های عرضه مرغ زنده دانست و ادامه داد : باید شهروندان را از پیامد‌های خرید مرغ زنده آگاه کرد و از این طریق واحد‌های عرضه مرغ را به سمت بهداشتی شدن پیش برد .

زنده فروشی مرغ در کرمانشاه

فروش مرغ زنده در کرمانشاه

یارویسی افزود : هم اکنون در برخی از محلات شهر کرمانشاه مثل دولت آباد ، آبادانی و مسکن ، پردیس ، جعفرآباد و چندین نقطه دیگر در سطح شهر و استان زنده فروشی مرغ را داریم . او اشاره‌ای هم به اقدامات نظارتی مجموعه دامپزشکی بر زنده فروشی مرغ داشت و گفت : از ابتدای سال ۲۸۴ مورد بازدید از مراکز عرضه مرغ زنده در سطح استان از سوی کارشناسان دامپزشکی و ۱۵۲ مورد بازدید هم با همراهی سایر ادارات انجام شده که در نهایت در این بازدید‌ها ۱۳۳۸ کیلوگرم مرغ ضبط شده است .

دیدگاه‌ها 0

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک