حقایقی جالب درباره بوقلمون

حقایقی جالب درباره بوقلمون

در این مقاله سعی داریم نکاتی را درباره بوقلمون و جوجه کشی بوقلمون برای شما عزیزان خاطر نشان کنیم.

حتما تا الان بوقلمون را چه از نزدیک یا از تلویزیون دیده اید . در اکثر کارتونها بوقلمون شخصیت هایی بودند که در سمت های بالایی فعالیت می کردند.

این پرنده داری گوشت لذیذی است که خیلی افراد دنبال شکار و خوردن آن هستند به این خاطردارای قیمت بالاتری نسبت به سایر طیور میباشد.

بوقلمون و حقایقی جالب درباره آن

اصل بوقلمون مال کشور آمریکا میباشد و جالب است بدانید که بوقلمونها گوش خارجی ندارند ولی حس شنوایی خوبی دارند.

میدان دید بوقلمونها ۲۷۰ درجه میباشد ومیتوانند حرکات را در ۱۰۰ متری هم ببینند. حس بویایی آنها ضعیف میباشد ولی حس چشاییشان قوی است.

بوقلمونها حیوانات باهوش وحساسی هستند. یک بوقلمون بالغ حدود ۳۵۰۰ پر دارد .

اکثرا بوقلمونها از حشرات و بذرها تغذیه میکنند. بوقلمون های خانگی دو برابر بوقلمون های وحشی جثه دارند . هم از گوشت بوقلمون میتوان استفاده کرد , هم از تخم نطفه دار بوقلمون , هم تخم خوراکی آن و هم پرهای بوقلمون را میتوان به عنوان تزئینات خانگی مورد استفاده قرار داد.

بوقلمون در راسته ماکیان قرار دارد . افرادی که قصد خرید تخم نطفه دار بوقلمون را دارند میتوانند به فروشگاه اینترنتی جوجه کش مراجعه نمایند وتخم نطفه دار بوقلمون را با قیمت عمده وبه آسانی خریداری کنند.

جوجه کشی بوقلمون

اولین قدم برای جوجه کشی بوقلمون انتخاب وخرید تخم نطفه دار مرغوب و خوب میباشد. در فرآیند جوجه کشی ۴ عامل بسیار مهم هستند:_تامین دمای مناسب برای تخم های نطفه دار , _رطوبت مورد نیاز , _باکیفیت بودن تهویه و _تامین اکسیژن مورد نیاز که باعث میشوند فرآیند جوجه کشی ما خوب پیش برود. در صورتی که فقط یکی از ۴ عامل درست انجام نشود احتمال از دست رفتن تخم نطفه دار بسیار بالاست. تامین دمای لازم توسط دستگاه جوجه کشی صورت میگیرد و دستگاهی که خریداری میشود باید از تکنولوژی روز برخوردار باشد مانند دستگاه های جوجه کشی فروشگاه جوجه کش که طبق متد روز ساخته میشوند و کاملا هوشمند میباشند به گونه ای که برای هر نوع تخم نطفه دار طیور میباشند و فقط کافیست درجه ودمای دستگاه بر اساس آن تخم ها تنظیم شود.

جوجه کشی بوقلمون

 

اصولا مناسب ترین و استاندارد ترین دما برای جوجه کشی بوقلمون ۳۷٫۵ درجه سانتی گراد می باشد . این دما باید همواره در طول جوجه کشی ثابت نگه داشته شود و نکته ی مهمی در بیرون آمدن جوجه ها است .

گوشت بوقلمون دارای پایین ترین میزان چربی میباشد در حالت طبیعی. افرادی که رژیم غذایی کم چرب دارند با خیال راحت میتوانند از گوشت بوقلمون مصرف نمایند.

تخم بوقلمون هم به صورت خوراکی از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است . اینها عواملی است که افراد را به پرورش و تولید بوقلمون ترغیب مینماید .

/امیدوارم مطالب که درباره بوقلمون و جوجه کشی آن در بالا آوردیم به درد عزیزان بخورد/

دیدگاه‌ها ۰

*
*