حشرات موذی میهمان ناخوانده فصل گرما

حشرات موذی میهمان ناخوانده فصل گرما ; با آغاز تابستان و فصل گرما بازار فروش سم و حشره‌کش ها نیز داغ میشود این در حالیست که بیشتر مشتریان این حشر ه ‌کش ها بانوان خانه‌دار هستند که راه حل مناسبی را برای مقابله با این حشرات موذی جست وجو میکنند . بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی ، حدود ۱۷ درصد بار بیماری های عفونی در جهان به بیماری های منتقل شونده توسط ناقلین تعلق دارد . برخی کارشناسان بهداشت محیط بر این باورند که  بیش از ۷۰۰ نوع بیماری مشترک قابل انتقال از حیوان به انسان در دنیا وجود دارد این حشرات موذی که میهمان ناخوانده فصل گرما هستند با گرم شدن هوا از مخفیگاه های خود خارج میشوند ، آنان در گوشه و کنار و پستوی خانه به صورت مخفیانه زندگی میکنند و باعث انتقال انواع بیماری ها از منبع آلودگی به انسان میشوند .

حشرات موذی میهمان فصل گرما

حشرات موذی

انواع حشرات موذی و توضیحات آنها :

سوسک ، پشه ، مگس ، شپش ، کنه ، ساس ، مارمولک و موریانه از زمره این موجودات هستند که تعدادی از آن ها بطور مستقیم موجب بیماری میشوند و تعدادی از این موجودات نیز بیماری را از منبع آلودگی به انسان منتقل می کنند . برخی حشرات موذی همچون ساس میتوانند از طریق استفاده از وسایل شخصی مشترک و تماس نزدیک با افرادی که حامل این موجودات هستند به فرد سالم منتقل شوند و مهمترین راه پیشگیری ، رعایت اصول بهداشت فردی و عدم استفاده مشترک از وسایل شخصی و یا لباس یکدیگراست .

آنچه مسلم است دفع غیربهداشتی زباله ها و مواد زاید مصرفی انسان، فضولات، فاضلاب ها و عدم حفاظت پس مانده های خوراکی و ضایعات آشپزخانه و نیزدفع غیراصولی مدفوع که منبع تغذیه مناسبی برای انواع سوسک ها ومگس ها بوده و از جمله عواملی هستند که محیط را برای فعالیت حیوانات موذی مستعد می کند.

بهترین راه برای رهایی از دست حشرات موذی استفاده از سم مخصوص این حشرات میباشد . فروشگاه اینترنتی جوجه کش یکی از معتبرترین فروشگاه ها در زمینه ی فروش انواع سموم کشنده ی حشرات موذی میباشد که امکان ارسال به تمام شهر های ایران نیز دارد . همچنین فروشگاه جوجه کش تخم نطفه دار انواع طیور را با درصد نطفه داری بالا و تضمین کیفیت به فروش میرساند .

استفاده از سطل های زباله در دار و کیسه زباله مناسب می تواند تا حدی در محفوظ نگه داشتن پس مانده های خوراکی و ضایعات آشپزخانه مناسب باشد . هرچند تفکیک وسایل بهداشتی و شخصی از سایر افراد و استفاده نکردن از البسه دیگران ، شستشوی دایم بدن و استحمام مرتب ، شستشوی دست ها قبل از تهیه غذا و عدم استفاده از پتو و ملحفه مشترک ازمهمترین راه های مقابله با بیماری هایی است که از طریق حشرات موذی به انسان منتقل میشود .

دیدگاه‌ها ۰

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک