تولید بیشترین تخم مرغ توسط طیور بومی

تولید تخم مرغ محلی

((با بیان اینکه تولید بیشترین تخم مرغ توسط طیور بومی انجام میشود و سایر طیور صنعتی نمیتوانند به اندازه طیور محلی تخم گزاری نمایند ; امسال ۱۲ هزار تن تخم مرغ در گیلان تولید شده است .))

سهم طیور بومی استان گیلان در تولید تخم مرغ بسیار زیادتر از طیور صنعتی است به طوری که از این مقدار تخم مرغ تولیدی ۹ هزار تن از طریق طیور بومی و بالغ بر سه هزار تن از طیور صنعتی تولید شده است . در استان گیلان فقط یک واحد تخم گذار با ظرفیت ۳۶ هزار قطعه وجود دارد و سالانه ۶۵۳ تن تخم مرغ توسط آن تولید و روانه بازار مصرف می‌شود . این واحد در شهرستان رودبار میباشد و به فعالیت می‌پردازد . از آنجایی که گیلان از استان هایی است که پرندگان مهاجر زمستانها را در آنجا میگذرانند و احتمال بروز آنفلوآنزای پرندگان در برخی از سال ها وجود دارد ، احداث مرغداری مرغ های تخمگذار در این استان از ریسک بالایی برخودار است .

تولید تخم مرغ توسط طیور محلی

مرغ محلی

در حال حاضر درصد بالایی از مرغ مورد نیاز بازار بزرگ تهران توسط استان گیلان تولید و تامین می‌شود که این امر نشان‌ دهنده جایگاه ارزشمند و مهم این استان در این زمینه میباشد . گیلان دارای واحد‌های صنعتی فراوان مرغداری در خصوص تولید مرغ اتخم گذار و گوشتی میباشد . مدیرعامل امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان در این باره میگوید : اغلب همه ی روستاییان استان گیلان از مرغ های بومی,محلی نگهداری می‌کنند و این کار به افزایش درآمد خانواده های روستایی کمک فراوانی می‌کند . بیشترین تخم مرغ بومی گیلان در شهرستان های املش و سیاهکل تولید می‌شود.

نکته حائز اهمیت این است که تخم مرغ بومی در بازار از پسند بیشتری نسبت به تخم مرغ روز در گیلان برخودار است و تخم مرغ های بومی گیلان علاوه بر مصرف شخصی در خود خانوار‌های روستایی , در بازار‌های هفتگی شهرستان ها هم به فروش میرسند . امسال نسبت به سال گذشته شاهد افزایش حدود ۱۰ درصد تولید تخم مرغ بومی در گیلان هستیم و با این وجود باز برنامه داریم میزان تولید تخم مرغ بومی گیلان را افزایش دهیم . تخم مرغ های بومی به دلیل سالم و مغذی بودن گرانتر از تخم مرغ های صنعتی در استانها به فروش میرسند ولی اخیرا مردم به خرید بیشتری از این نوع  تخم مرغ ها تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

//برای خرید تخم نطفه دار مرغ های محلی تخم گزار و گوشتی ویا سایر طیور به فروشگاه اینترنتی جوجه کش مراجعه نمایید همچنین این فروشگاه دستگاه های جوجه کشی صنعتی و هوشمند را هم با مناسب ترین قیمت تولید و به فروش میرساند//

دیدگاه‌ها ۰

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک