تدابیری برای کنترل مگس در مرغداری

رهایی از مگس در مرغداری ها

به خاطر اینکه مگس ها همواره تهدیدی برای دام و طیور میباشند ما در این مقاله میخواهیم تدابیر و راه حل هایی را برای کنترل مگس در مرغداری برای تمام خوانندگان عزیز ارائه دهیم.

مگس ها همیشه حامل بسیاری از باکتری ها میباشند که بر روی سلامت انواع طیور و کارکنان مرغداری ها تاثیر منفی میگذارد به این خاطر باید از وجود این مگس ها جلوگیری به عمل آید.

عواملی که باعث میشود سرعت تولید مثل مگس بالا برود گرما , رطوبت و منابع غذایی هستند. با رعایت بعضی اصول و تدابیر میتوان تا حد زیادی از دست مگس ها رهایی یافت .

بهترین راه حل ها برای کنترل مگس

۱_یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری و رهایی از دست مگس ها خشک نگه داشتن محیط مرغداری میباشد. اگر نگذارید که آب و رطوبت محیط مرغداری شما را فرا بگیرد به ندرت دچار دردسر مزاحمت مگس ها خواهید بود. با کنترل میزان رطوبت در مرغداری ها این مشکل میتواند به راحتی برای شما حل شود.

۲_یکی دیگر از راه های کنترل مگس در مرغداری ها زهکشی فاضلاب و رعایت بهداشت میباشد: به این منظور که رعایت بهداشت و اصول آن اولین قدم در مقابله با مگس ها میباشد. همیشه باید تخم های شکسته , لاشه های مردار , خوراک باقی مانده طیور را از بستر جمع آوری نمود چون همیشه مگس ها روی این موارد تخم گزاری میکنند. و درضمن باید محیط مرغداری هم همواره خشک نگهداشته شود. همواره باید سیستم آبخوری مرغداری کنترل شود تا از ریزش آب و نمناک کردن محیط خودداری شود. با بستن توری و هواکش هم به مرغداری میتوان از ورود مگس ها جلوگیری کرد.

۳_از دیگر راه حل های دفع مگس استفاده از حشره کش های شیمیایی میباشد. با استفاده از حشره کش ها به راحتی میتوانید از شر مگس ها خلاص شوید. مگس کش آجیتا نمونه ای از بهترین حشره کش های قابل استفاده در مرغداری ها میباشد که محصولی است از شرکت سوئیس . این محصول به شکل پودری و ورنگ کرمی مانند است .

کنترل مگس در مرغداری

 

درباره سم مگس کش آجیتا 

//سم مگس کش آجیتآ پودر محلول در آبی است که حاوی ۱۰۰گرم تیامتوکسام به همراه نیم گرم تریکوسن ( به عنوان جاذب جنسی ) در هر کیلوگرم محصول است .این محصول توسط فروشگاه اینترنتی جوجه کش به فروش میرسد و تمام متقاضیان عزیز از سراسر ایران میتوانند با مراجعه به این فروشگاه با مناسب ترین قیمت سم آجیتا را خریداری نمایند .//

 

جهت خرید سم مگس کش آجیتا با همکاران ما در بخش فروش فروشگاه اینترنتی جوجه کش تماس حاصل فرمایید=۰۹۱۰۰۹۰۰۶۷۵              ((ارسال به تمام شهرهای ایران امکان پذیر میباشد))

سایر شیوه های مهار مگس

یکی دو روش دیگر هم برای رهایی از دست مگس ها وجود دارد که یکی آویزان کردن کاغذ های چسباننده میباشد و دیگری استفاده از دستگاه تاباننده نور ماوراء بنفش میباشد. این روش ها نسبت به چند روش اول که گفتیم چندان کارایی ندارند ولی باز میتوان مورد استفاده قرار داد.

دیدگاه‌ها ۰

*
*