تخم مرغ روی دست مرغداران ماند

ماندن تخم مرغ روی دست مرغداران

تخم مرغ روی دست مرغداران ماند, این خبری بود که رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران به آن اشاره کرد. وی گفت :تخم مرغ بیش از نیاز کشور تولید شده است و دولت باید اجازه دهد که تخم‌مرغ‌های مازاد صادر شوند. ناصر نبی پور  با اشاره به کاهشی شدن قیمت تخم مرغ اظهار کرد: وقتی قیمت تخم مرغ از قیمت مصوب بالاتر میرود مسئولان با ارز ۴۲۰۰ تومانی تخم مرغ از ترکیه وارد میکنند یا تعزیرات با واحدهای مرغداری برخورد میکند اما حالا که قیمت تخم مرغ حدود ۳۵۰۰ تومان کمتر از نرخ مصوب شده هیچ خبری از مسئولان نیست و به نظر میرسد در خواب خرگوشی هستند.

وی ادامه داد: قیمت مصوب تخم مرغ به ازای هر کیلو ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان است که در حال حاضر به کمتر از ۱۵ هزار تومان رسیده است. رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اضافه کرد: هوا وقتی به سمت گرمی میرود مصرف تخم مرغ کاهش می‌یابد. از طرفی در ماه رمضان نیز مصرف کاهشی و تقاضا کم میشود. به همین دلیل با مازاد تخم‌مرغ مواجه هستیم و تخم‌مرغ ها روی دست مرغداران در سالن‌ها مانده است.

تخم مرغ روی دست مرغداران

وی تصریح کرد: روزانه حدود ۳۰۰۰ تن تخم مرغ تولید میشود که قبلا این مقدار تولید شده مصرف می‌شد، زیرا تخم مرغ به جهت قیمت مناسب جایگزین محصولات پروتئینی دیگر در سبد غذایی خانوار شده بود. اما در حال حاضر مصرف به ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ تن رسیده و حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن مازاد داریم. نبی پور با اشاره به اینکه دولت باید اجازه دهد صادرات تخم مرغ صورت گیرد، گفت: البته صادرات هم به همین سادگی نیست، زیرا رقیبی مانند ترکیه وجود دارد که بازارهای جهانی را گرفته است و باید این بازارها را به دست بیاوریم.

فروشگاه اینترنتی جوجه عرضه کننده انواع تخم نطفه دار پرنده گان با بهترین کیفیت و بالاترین درصد نطفه دهی.امکان ارسال به سراسر ایران.

دیدگاه‌ها 0

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک