تا اطلاع ثانوی قیمت مرغ ۲۰۰ تومان ارزان شد!!

قیمت مرغ ارزان شد

جناب آقای مهدی یوسف خانی , رئیس اتحادیه پرنده و ماهی ، تا اطلاع ثانوی از امروز قیمت مرغ ۲۰۰ تومان ارزان شد در بازار و گفت : نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری امروز ۸ هزار و ۶۰۰ تومان ، مرغ آماده برای طبخ در کشتارگاه ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان ، توزیع برای درب واحد‌های صنفی ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و برای خرده فروشی سطح شهر ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان است .

آقای یوسف خانی همچنین میفرمایند: قیمت هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت هر کیلو ران مرغ بدون کمر ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان است. و همچنین افزودند که قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف ۲۳ هزار تومان و سینه بدون کتف ۲۴ هزار تومان و فیله ی مرغ ۲۷ هزار تومان است.

_ رئیس اتحادیه ی پرنده و ماهی , دلیل اصلی کاهش قیمت مرغ در بازار را بهبود وضعیت عرضه و کاهش تقاضا اعلام میکنند و میگویند: با ادامه ی روند کنونی دیگر عرضه ی نوسان قیمتی در بازار مرغ نخواهیم داشت. ایشان قیمت مرغ بعد از ماه صفر را پیش بینی کردند و گفتند: با زیاد شدن تقاضا بعد از ماه صفر و شروع جشن ها و مهمانی ها احتمال افزایش جزئی قیمت مرغ وجود دارد ولی نباید نرخ مصوب به هیچ وجه نادیده گرفته شود.

همچنین یوسف خانی ادامه داد: در جلسه ستاد تنظیم بازار رئیس انجمن مرغداران حضور داشتند و با قیمت تعیین شده ی ۸ هزار و ۵۵۰ تومان برای هر کیلو مرغ زنده موافقت کردند ، اما هم اکنون مرغداران به بهانه های مختلف این نرخ مصوب را قبول ندارند و میخواهند که هر کیلو مرغ زنده با قیمت ۱۰ هزار تومان و گاهی بالاتر در بازار عرضه شود که هیچ گونه توجیهی برای آن ندارند.

این مقام مسئول نرخ مصوب هر کیلو گرم مرغ در خرده فروشی ها را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و گفتند : با توجه به اینکه نرخ کنونی مرغ گرم بالاتر از قیمت تعیین شده در بازار است ، از این جهت پیش بینی می‌شود که با ادامه قیمت ۸ هزار و ۶۰۰ تومانی مرغ زنده طی چند روز آینده ، قیمت مرغ گرم در خرده فروشی‌ها به نرخ مصوب خود برسد .

_ وی در پایان با اشاره به اینکه قیمت تخم مرغ نسبت به هفته گذشته تغییری در بازار نداشته است ، اضافه کرد: هم اکنون قیمت هر کیلو تخم مرغ ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است یعنی معادل شانه‌ای ۱۷ هزار تومان است.قیمت گوشت مرغ

دیدگاه‌ها ۰

*
*