افزایش قیمت مرغ در بازار قطعی است

افزایش قیمت مرغ

افزایش قیمت مرغ در بازار قطعی است , مدیرکل امور طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت : افزایش قیمت مرغ به دلیل افزایش تقاضا در بازار مقطعی کاست و ادامه دار نخواهد بود . ملک‌نیا – مدیرکل امور طیور وزات جهاد کشاورزی در برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر با موضوع افزایش قیمت مرغ در بازار قطعی است گفت : مشکلی در عرضه مرغ و جوجه ریزی در مرغداری ها نداریم و در اواخر سال به ۱۳۰ میلیون جوجه ریزی هم میرسیم . وی افزود : مشکلی از نظر تولید مرغ وجود ندارد؛ فقط در حوزه تامین نهاده مشکل وجود دارد که امیدوارم در روز‌های پایانی سال مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

مدیرکل امور طیور وزات جهاد کشاورزی گفت : قیمت مرغ برای مصرف کننده همان ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است . ملک‌نیا با بیان اینکه نهاده ، قیمت جوجه و … در قیمت مرغ موثر است ، افزود : قیمت جهانی ذرت و سویا تغییر کرده و به جز این قیمت واکسن هم چند برابر شده است . مدیرکل امور طیور وزات جهاد کشاورزی گفت: نهاده‌های دامی وارداتی است و قیمت به شدت به این نهاده‌ها وابسته است . ملک‌نیا گفت : پیشنهاد قیمتی به سازمان حمایت اعلام شده است . پیشنهاد ما تغییر زیادی نبود و چون عدد مشخص نشده است به همین دلیل اعلام نمیکنیم . مدیرکل امور طیور وزارت جهاد کشاورزی افزود : افزایش قیمت پیش رو ، حداکثر ۵ درصد نسبت به قیمت مصوب خواهد بود .
حدود ۹۰ درصد مرغداران از نحوه کنونی توزیع نهاده‌های دامی رضایت دارند . مدیرکل امور طیور وزارت جهاد کشاورزی گفت: در ۶ ماه اول سال مشکلاتی در تامین نهاده‌ها داشتیم و بیشتر نهاده‌ها در بازار به راحتی تامین نمیشد . ملک‌نیا افزود : با وجود این , مشکلی از نظر تولید نداریم و بیشتر مشکلات در بخش نهاده حل شده است .
افزایش قیمت مرغ در بازار قطعی است

افزایش قیمت مرغ

ملک‌نیا درباره عرضه مرغ افزود : ما در بخش عرضه مشکلی نداریم و در دو ماه پایانی سال ۱۲۵ تا ۱۳۰ میلیون جوجه ریزی پیش بینی شده است . مدیرکل امور طیور وزات جهاد کشاورزی گفت : تولید ما در شرایط کرونا تغییر کرده است . رستورانها و تمام جشن ها و عروسی ها تعطیل شده بود ، اما در روز‌های اخیر با برداشتن محدودیت‌ها و افزایش مسافرت‌ها تقاضا برای مرغ زیاد شده است. کمالی سروستانی – مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی هم گفت : قیمت نهاده‌ها گران شده است و این در افزایش قیمت مرغ موثر است. قیمت کنجاله سویا از ۲۰۰۰ به ۳۷۰۰ افزایش پیدا کرده است .

کمالی سروستانی افزود : برخی از مرغداران، چون نهاده دیر به دستش میرسد؛ مجبور میشود که نهاده‌ها را از بازار آزاد تهیه کند . وی گفت : در سال‌های گذشته مرغدار قبل از جوجه ریزی نهاده هایش را تامین میکرد،اما امسال اینگونه نیست . مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی افزود : مرغدار با هزینه چند برابر نهاده‌ها را تامین می‌کند . سروستانی گفت: مهرماه هم قیمت مصلحتی اعلام شده بود که مرغداران به این معترض بودند . مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی افزود : به طور متوسط امسال مرغ ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان فروخته شده است و در شرایط مختلف عرضه و قیمت متنوع است .
// برای تهیه تخم نطفه دار انواع طیور به فروشگاه اینترنتی جوجه کش مراجعه فرمایید و با ثبت سفارش در اسرع وقت محصول خود را در هرکجای ایران که باشید تحویل بگیرید . همچنین میتوانید انواع دستگاه جوجه کشی و دستگاه پرکن مرغ را هم از این فروشگاه تهیه کنید . //
دیدگاه‌ها 0

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک