اعطای تسهیلات به مکانیزاسیون دام و طیور

خبری خوش برای دامداران و طیور پروران ایران , اعطای تسهیلات به مکانیزاسیون دام و طیور .

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی آقای کامبیز عباسی گفت : سالانه ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مطابق برنامه جامع مکانیزاسیون در اختیار تولیدکنندگان ماشین آلات و تجهیزات حوزه دام ، طیور و آبزیان قرار می‌گیرد . کامبیز عباسی ، در رابطه با دستگا‌ه‌های مکانیزه برای تولیدات دامی بیان کرد : در حوزه مکانیزاسیون دام ، طیور و آبزی پروری هم اولویت هایی مثل دان خوری های اتوماتیک ، سیستم های تهویه ، کنترلرهای مرکزی ، مکانیزم های نوین در شیوه شیردوشی‌ ، تصفیه‌کننده‌ و ضدعفونی‌کننده های آب را تعیین کردیم که در سایت مرکز توسعه مکانیزاسیون قرارگرفته و متقاضیان بسیاری هم برای این دستگاه ها درخواست داده‌اند .
او با اشاره به اعتبار اختصاص یافته به ماشین‌آلات صنعت تولیدات دامی اضافه کرد : ۱۵ تا ۲۰ درصد از خط اعتباری مکانیزاسیون به ماشین‌آلات دام ، طیور و آبزی پروری تخصیص پیدا می‌کند و به صورت پایدار ، سالانه حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیارد تومان اعطای تسهیلات به مکانیزاسیون دام و طیور اختصاص پیدا میکند . عباسی با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد از نیازهای ماشینی بخش کشاورزی در داخل تولید می‌شود ، تاکید کرد : تنها در ۱۰ درصد از موارد نیازمند واردات هستیم .
آقای عباسی با اشاره به توانایی صادراتی ماشین آلات کشاورزی اذعان کرد : در حوزه ماشین های کشاورزی تولید داخل ، کیفیت و استاندارد بالایی داریم اما تولیدات ما به لحاظ قیمتی یک هشتم تا یک دهم قیمت نمونه های خارجی است ، بنابراین ماشین آلات ما قابلیت صادراتی بالایی به ویژه برای کشورهای همسایه ، اوراسیا و افریقا دارد .

اعطای وام مکانیزاسیون دام و طیوراستفاده ی ۸ درصد از گازوئیل کشور در بخش کشاورزی

کامبیز عباسی با اشاره به تغییر روش برای تامین سوخت ماشین های کشاورزی اعلام کرد : سوخت در هیچکدام از حوزه های بخش کشاورزی قطع و محدود نشده و فقط تغییر روشی در این بخش انجام شده است .
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان اینکه ۸ درصد گازوئیل کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود ، خاطرنشان کرد : روزانه ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد و نیمی از این سوخت در حوزه ماشین های کشاورزی استفاده می‌شود .
عباسی همچنین اضافه کرد : به عبارتی بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه تراکتور و حدود ۱۷هزار کمباین برداشت غلات ، سوخت مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند ، همچنین نیاز سوختی در حوزه‌های گلخانه‌ها ، دام ، طیور  و مکانیزاسیون کشاورزی نیز از این سوخت تامین می‌شود .
| برای تهیه تخم نطفه دار انواع طیور و همچنین تهیهی دستگاه های جوجه کشی به فروشگاه اینترنتی جوجه کش مراجعه نمایید |
دیدگاه‌ها ۰

*
*