اولین و مهمترین چیز این است که به پرورش بوقلمون و پرندگان گوشتی علاقه داشته باشید زیرا آنها مشکلات و بیماری های خاص خود را دارند و اگر به این کار علاقه نداشته باشید به زودی دلسرد می شوید و از ادامه کار پشیمان می شوید. بنابراین شما باید علاقه را به عنوان اولویت اول خود قرار دهید و در مرحله دوم به دریافت پول برای جذب ترک های برنز آمریکایی فکر کنید.

 

 

 

 

جهت خرید تخم نطفه دار بوقلمون آمریکایی کلیک کنید.

مکان مناسب را انتخاب کنید؛ مکان باید دارای امکانات رفاهی مانند آب، برق و گاز باشد. اگر در اطراف سالن زمین زراعی یا مرتع وجود دارد، می توانید به بوقلمون ها اجازه دهید چندین ساعت در روز پرسه بزنند که تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها دارد.

 

تجهیزات گرمایش، سرمایش، رطوبت ساز و فن؛ این تجهیزات نیاز به حفظ دما و رطوبت اتاق دارند. علاوه بر این، یک فن برای تهویه منظم اتاق نشیمن مورد نیاز است. می توانید از بخاری های گازی یا نفتی برای تولید گرما و آب یا کولر گازی یا فن های قدرتمند برای تولید سرمایش استفاده کنید.

جوجه های چند روزه یا تخم های بارور شده برای جوجه ریزی؛ برای تهیه جوجه بوقلمون برنزی آمریکایی چند روزه و شروع پرورش، یا باید جوجه های چند روزه این نژاد را خریداری کنید یا از جوجه کشی و تخم های بارور شده این پرنده برای تولید جوجه یکروزه استفاده کنید.

رژیم غذایرغ ی مو بوقلمون؛ علاوه بر استفاده از مخلوط علوفه و سبزیجات می توانید به جوجه های بوقلمون غذا دهید اما استفاده از رژیم غذایی مناسب برای پرورش بهتر و سریعتر این پرنده کاملا ضروری خواهد بود. سهم مناسب خوراک جوجه ها استارتر نام دارد که حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن پرنده است و به صورت پودر در بازار موجود است.

 

تغذیه و آبیاری؛ برای آب دادن و تغذیه جوجه ها و بوقلمون های بزرگ باید از ظروف مناسب برای غذا و آب استفاده کنید. به ازای هر 20 جوجه یک روزه تا یک ماهگی، 1 عدد دانخوری و 1 عدد آبخوری کافی خواهد بود. فیدر 1 برای 10 جوجه یک سه ماهه یک آبخوری، برای هر سه جوجه و چهار خرگوش خوراک و آبخوری است. در انتخاب دانخوری و آبخوری به این نکته توجه کنید که از مواد پلاستیکی مقاوم و ضد باکتری ساخته شده اند و لبه های تیز ندارند که باعث آسیب به جوجه ها شود.

 

بوقلمون های برنز را از جوجه ریزی تا رشد کامل تغذیه کنید

بوقلمون ها در مدت 6 ماه کاملا رشد کرده و آماده فروش می شوند، معمولاً روزانه 90 گرم گندم می خورند و سرعت رشد بالایی دارند، معمولاً 2 کیلوگرم از 3 کیلوگرم گندم مصرفی باعث افزایش وزن آنها می شود. بوقلمون های نر برنزی حدود 17 تا 20 کیلوگرم و بوقلمون های برنزی در زمان بلوغ وزنی بین 13 تا 15 کیلوگرم دارند.

برای کاهش هزینه های پرورش خود می توانید به آنها اجازه دهید چند ساعت در روز در مرتع نزدیک ایوان چرا کنند تا از گیاهان و سبزیجات منطقه تغذیه کنند. این به آنها کمک می کند هوا بخورند و به تقویت بدن و افزایش وزن بهتر کمک کنند. همچنین می توانید آنها را در شب با کنسانتره بوقلمون تغذیه کنید.