مرغ ها راه حل نهایی فقر!

راه حل فقر

/بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان میگوید : مرغ ها راه حل نهایی فقر هستند/

موسس کمپانی مایکروسافت ، دوران میان سالی خود را صرف نجات دنیا از فقر و بیماری های گوناگون کرده است . او تلاش می کند تا سطح زندگی مردم را بالاتر ببرد و فقر را ریشه کن کند و از نگاه او ، مرغ ها راه حل نهایی هستند . بیل گیتس معتقد است که بزرگ کردن مرغ ها ، یک سرمایه گذاری مطمئن خواهد بود ، چرا که آن ها به طور مرتب تخم گذاری میکنند و تتکثیر میشوند . خانواده هایی که اقدام به رشد و نگهداری از مرغ ها می کنند ، می توانند مصارف بالایی داشته باشند . استفاده از گوشت , چه به صورت مصرف آن و چه از طریق فروش آن ، فروش خود مرغ زنده ، استفاده از تخم مرغ ها و … می تواند به اقتصاد خانواده ها کمک کرده و هزینه های اساسی آنها را تامین کند .

خیلی از طیور پرورشی ارزان هستند ، مراقبت کردن از آنها خیلی سخت نیست و حتی خانوم ها می توانند در جوامع ضعیف تر از این فرصت استفاده کنند و کارآفرینی نمایند . گیتس می گوید که این تجارت اصولا زنانه است ، به این دلیل که عمدتا مرغ ها در اطراف خانه زندگی می کنند و خانم های خانه دار به خوبی می توانند این وظیفه را بر عهده بگیرند . کسانی که ۸ تا ۱۰ مرغ داشته باشند ، طی سه ماه می توانند تعداد احشام خود را به ۴۰ عدد رسانده و هر کدام از طیور را به فرض اگر به قیمت ۵ دلار بفروشند میتوانند تقریبا سالانه ۱۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند در حالی که خط فقر در آفریقا زیر ۷۰۰ دلار در سال اعلام شده است .

مرغ راه حل نهایی فقرمسئله بعدی برای حل مشکل فقر جهانی آموزش هایی است که با همکاری دولت کشورهای فقیر مورد نظر باید به کشاورزان ، دامداران و خانواده های فقیر داده شود . این افراد عمدتا نمی دانند که چگونه باید دسته های بزرگی از احشام و طیور را به خوبی تغذیه کرده و از آن ها مراقبت کنند . بیل گیتس امیدوار است که با گذشت زمان ، مردم بتوانند خودشان را از دامن فقر بیرون بکشند و به تجارت های هر چند کوچک بپردازند .

برای کندن پر و بال مرغ در کشتارگاه ها و فروشگاه های فروش مرغ زنده از دستگاه پرکن مرغ استفاده می شود. این دستگاه با در بر داشتن انگشتی های پلاستیکی پرهای مرغ را از بدن آن جدا می کند.

دیدگاه‌ها 0

*
*

طراحی سایت در تبریز و سئو سایت توسط پارماتیک