1) استرس محیطی

جوجه های گوشتی قادر به زندگی در محیط های بسیار گرم، سرد، خشک یا مرطوب نیستند. در چنین مناطقی روند توسعه آنها متوقف می شود. این عوامل به ترتیب می توانند مشکلاتی مانند استرس گرمایی، کم خونی، ناتوانی در تنفس یا کم آبی جوجه ها را ایجاد کنند.

می توان گفت کم آبی جوجه های گوشتی شایع ترین علت رشد ضعیف و افزایش وزن است.

2) پرورش مرغ گوشتی

اگر تعداد زیادی جوجه را در یک فضای کوچک نگهداری کنید، مشکلات زیر را در آنها مشاهده خواهید کرد:

محیطی که جوجه ها را در آن نگهداری می کنید باید دارای گرمایش و تهویه مناسب برای تنظیم دما و نگهداری و وزن کردن جوجه ها باشد.

عدم دسترسی به غذا و آب کافی برای جوجه ها

خیلی داغ

افزایش تجمع گاز آمونیاک به دلیل رطوبت بستر

گسترش سریع بیماری در بین جوجه ها

بال و پای مرغ

عوامل فوق می توانند از رشد مناسب جوجه های گوشتی و افزایش وزن جلوگیری کنند. در برخی موارد حتی می توانند منجر به مرگ جوجه ها شوند.

بنابراین لازم است اندازه اتاق را متناسب با تعداد جوجه هایی که نگهداری می کنید در نظر بگیرید تا بتوانند آزادانه در آن حرکت کرده و زندگی کنند.

3) غذای بی کیفیت

کیفیت خوراک مصرفی جوجه های گوشتی عامل اصلی تعیین کننده رشد و افزایش وزن آنهاست. مواد غذایی تهیه شده از مواد خام با کیفیت پایین ارزش غذایی کمی دارند. این غذاها علاوه بر اینکه در افزایش وزن جوجه های گوشتی تاثیری ندارند، باعث مسمومیت و سوء تغذیه نیز می شوند.

4) جوجه کشی غیر استاندارد

جوجه کشی غیر استاندارد یکی از رایج ترین اشتباهات مرغداران است. در این مورد، رشد نکردن مرغ ها به دلیل مشکل ژنتیکی نیست، بلکه به دلیل اینکه فرآیند جوجه ریزی از تخم ها به درستی انجام نمی شود، در نتیجه رشد آهسته جوجه ها، ضعیف شدن جوجه ها و عواقب آن ممکن است شامل فلج و فلج شود.

بنابراین خرید دستگاه جوجه کشی استاندارد و یادگیری اصول اولیه جوجه کشی می تواند تاثیر زیادی در جوجه کشی صحیح جوجه ها داشته باشد.

 

جهت خرید دستگاه جوجه کشی کلیک کنید

5) مراقبت نادرست از جوجه های گوشتی در هفته اول

نگهداری و مراقبت از جوجه های گوشتی در 7 روز اول پس از جوجه ریزی بسیار مهم است، زیرا این جوجه ها 80 درصد انرژی خود را در هفته اول صرف رشد می کنند.

بنابراین هرگونه اشتباه در واکسیناسیون، دمای نگهداری، تغذیه و … در هفته اول می تواند باعث اختلال در رشد مرغ و جلوگیری از رشد آن شود.

6) مشکلات ژنتیکی

جوجه های گوشتی به دلیل رشد سریع خود شناخته شده اند و این ویژگی در ژن های آنها وجود دارد. اما گاهی اوقات به دلیل ساختار ژنتیکی متفاوت، فاقد توانایی ژنتیکی برای رشد سریع هستند. در این صورت سایز مرغ نسبت به بقیه کوچکتر و وزن بدن کمتر می شود.

7) بیماری

بیماری ها یکی از عوامل اصلی عدم افزایش وزن جوجه های گوشتی و در موارد شدیدتر مرگ آنهاست. بیماری ها باعث می شود جوجه های گوشتی اشتهای خود را از دست بدهند و آب کمتری بنوشند. در این صورت عملکرد طبیعی بدن جوجه ها مختل می شود و رشد و افزایش وزن آنها کندتر خواهد بود.