چطور برای طوطی سرلاک تهیه کنیم؟

هنگام استفاده از بچه سرلاک، باید مطمئن شوید که پودر مورد نیاز بدون شیر یا حداقل لاکتوز کم باشد، زیرا سیستم گوارشی پرندگان نمی تواند لاکتوز موجود در شیر را جذب کند و در نهایت می میرند.

از طرفی پرورش دهندگانی که حرفه ای هستند و به تغذیه جوجه های خود اهمیت بیشتری می دهند از خوراک مرغ مخصوصی استفاده می کنند که حاوی انواع ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی مورد نیاز جوجه ها است. باید در آب ولرم حل شود و به جوجه ها داده شود.

غذاهای مرغ مختلفی در بازار وجود دارد که برخی از آنها ممکن است برای پرنده شما مضر باشند، بنابراین توصیه می کنیم قبل از خرید با یک فرد مجرب و حرفه ای تماس بگیرید، مثلا غذای طوطی قناری مرغ مناسب نیست نه به دلیل درصد پروتئین و مواد معدنی موجود در غذای طوطی می تواند متفاوت باشد، بنابراین تغذیه قناری ها با غذای طوطی برای قناری ها بسیار خطرناک خواهد بود. از محبوب ترین و با کیفیت ترین سرلوک های موجود در بازار که مخصوص هر پرنده تولید می شود می توان به پادوان، رف و بیش از همه اشاره کرد. شما می توانید انواع پرندگان را در بازار خریداری کنید.

 

نحوه سرلاک دادن به جوجه طوطی

 

برای دادن سرلاک به جوجه ها ابتدا باید بسته آماده شده را در آب جوش یا گرم قرار دهید تا کاملا نرم شود، مراقب باشید آب زیادی نریزید تا حالت خمیری خود را از دست ندهد.

بعد از تهیه آبگوشت باید مقداری از آن را داخل سرنگ مخصوص بریزید (حتما برای بچه طوطی سرنگ بخرید، سرنگ باید لوله بلند باشد تا کاملاً در گلو قرار گیرد) برخی از مرغ ها اشتهای زیادی دارند و دیگران. آنها همچنین غذا ندارند، بنابراین آنها را خوب تغذیه کنید تا استفراغ نکنند. همچنین به یاد داشته باشید که جوجه های تازه متولد شده سیستم گوارش خوبی ندارند و اگر به آنها کیبل زیاد داده شود در ظرف خاک خود جمع می شوند و جوجه ها را می کشند، بنابراین توصیه می شود از کوچک شروع کنید.

اگر می خواهید طوطی ها رشد بهتری داشته باشند، می توانید چند قطره مولتی ویتامین بچه، مقداری موز له شده، عسل و سفیده تخم مرغ آب پز شده را نیز به آب پرنده اضافه کنید، اما محصولات باید تازه باشند. بعد از هر وعده غذایی آنها را در یخچال نگهداری کنید تا کهنه نشوند.

به طور کلی همه طوطی ها اعم از کاسکو، مرغ عشق، عروس هلندی، کاکادو، ماکائو، ملانژ و غیره.

غذا دادن به جوجه طوطی به سه روش صورت می‌گیرد

 

با قاشق غذا دادن

این روش قابل اعتمادترین است. با این روش هیچ خطری برای جوجه ها وجود ندارد. برای این کار باید لبه های قاشق چای خوری فلزی را با انبردست به سمت داخل خم کنید تا تقریباً شبیه قیف شود.

می توانید از قاشق پلاستیکی نیز استفاده کنید. گوشه های آن را با کمی حرارت بچرخانید.

2- تغذیه با سرنگ و فواصل کوتاه

یک سرنگ به اندازه لازم (معمولاً 10-5 سی سی برای هر غذا برای جوجه ها کافی است (این مقدار برای انواع جوجه ها متفاوت است) برداشته و به مقدار لازم غذای گرم آماده می گیریم. هوا را وارد سرنگ می کنیم. و به آرامی داخل منقار مرغ می ریزیم و می گذاریم قورت بدهد و دوباره داخل منقار می ریزیم.

3- تغذیه از سرنگ و کیسه بلند.

سرنگ را بردارید. سرنگ باید استریل باشد. قسمتی از سر سرنگ که سوزن چسبیده است را با چاقو ببرید و یک عدد 14 “فولی کاتتر”به اندازه 10 سانتی متر از داروخانه بردارید و داخل آن قرار دهید. fa سر سرنگ را فشار دهید.

مخلوط غذای گرم مورد نظر را داخل سرنگ بکشید. هوای داخل سرنگ را بگیرید، سپس سر مرغ را کمی بلند کنید و به آرامی شلنگ را از سمت چپ انتهای مرغ وارد ماسه باکس کنید و سرلاک را با سرعت معقول (نه خیلی سریع، نه خیلی آهسته) داخل ماسه باکس طوطی خالی کنید. .

نکات بسیار مهم تغذیه طوطی

1. بهداشت بسیار مهم است. پس از هر بار استفاده، سرنگ و لوله را با آب گرم کاملاً بشویید و در صورت امکان هر چند روز یکبار از سرنگ و شیلنگ جدید استفاده کنید.

2. غذای باقی مانده در معده عقاب می پوسد و عقاب را بیمار می کند. اکثر جوجه های طوطی به دلیل عدم آگاهی ما از این مشکل تلف می شوند. تا خالی شدن سینی مرغ دیگر قول ندهید.

3. اگر متوجه شدید که مدتی است و مرغ غذای خود را هضم نکرده است، نصف قطره سرکه سیب را به وعده غذایی بعدی خود اضافه کنید و به آن غذا دهید.

4. برای پیشگیری از بیماری یا قارچ، هفته ای دو بار یک قطره سرکه سیب را در غذا مخلوط کرده و به طوطی بدهید. در مجموع دو قطره در هفته.

5. زیاد به طوطی دست نزنید، شکم و چین های طوطی آخرین جایی است که پرها رشد می کنند. بنابراین هرگز به شکم او دست نزنید، به خصوص بعد از غذا خوردن.

6. در حالی که طوطی در حال تغذیه است با او صحبت کنید و با عشق صحبت کنید. صحبت شما پیوند شما را با جوجه عمیق تر می کند و همچنین باعث می شود که جوجه سریع تر و روان تر صحبت کند.

7. اجازه ندهید جوجه ها به جز لانه تا زمانی که به درستی از تخم در نیایند در جعبه بالا بیایند.

8. تا 2-4 ماهگی (این زمان برای نژادهای مختلف مرغ متفاوت است) نیازی به استفاده از چوب برای نشستن روی مرغ نیست و بعد از این مدت ابتدا چوب را در ارتفاع بسیار کم نگه دارید. و با نشستن روی میله نزدیک کف کارتن بزرگ بکوم و مستر ارتفاع را افزایش دهید.

9. سعی کنید مرغ را در یک زمان از روز از قفس بیرون بیاورید. آزادی همیشگی بدون برنامه بعدا برای شما و مرغ مشکل ساز می شود.

جهت خرید تخم نطفه دار کلیک کنید.